Konserve Erik Yapımı

Konserve Erik Yapımı
Sponsorlu Bağlantılar

KONSERVE ERİK YAPIMI
Erikler güzelce yıkanır sapları temizlenir. Ben birkaç posta yıkadım. Sonrasında büyük kevgire çıkarılır. Yeni kuru kavanozların yarısına gelecek şekilde 1 kiloluk büyük kavanozlara doldurulur. Hepsi bitince her 1 kg lık kavanoza 3 çorba kaşığı şeker olacak şekilde konulur. Hepsine konulunca 1 parmak boşluk kalacak şekilde hepsi içme suyu ile doldurulur.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kapakları sıkıca kapatılır. Tencerenin tabanına bir tane el bezi konulup kavanozlar düz şekilde kapak yukarda olacak 😉 o şekilde dizilir. Kapaklarına gelene kadar su ile doldurulup kaynamaya başlayınca 1 saat kadar kaynatılır. Sonra havlu ile tek tek sudan çıkarıp düz bir zemine hemen ters çevrilir. Olur da o an döndürdükten sonra azıcık çok hafif sızma yapan olur ise dert etmeyin öyle kalsın tutuyor çünkü.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

Hepsi ters çevrildikten sonra üzeri bir battaniye ile örtülüp 1 gün bekletilir. 1 gün sonunda kontrol edilip kilere karanlık serin bir dolaba kaldırılır.Kışın açıp hemen içebilirsiniz.Bunu her meyve ile yapabilirsiniz.Şeker de böyle çok şekerli olmuyor normal oluyor siz 4 veya 5 kaşıkta koyabilirsiniz
AFİYET OLSUN neslinin_mutfagi_‘na tesekkurler.

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.