Baklava

Baklava
Sponsorlu Bağlantılar

Baklava mualla_aydin53
✔1Yumurta✔1şise soda(maden suyu sade)✔1su bardağı sıvıyağ✔2yemek kaşığı yoğurt✔1çay kaşığı tuz ✔1tatli kaşığı sirke✔1su bardağı ılık su ✔alabildiği kadar un. Hamur yarım saat dinlendirilir ardından 18 bezeye bölünür.
(Davul fırın tepsisi kullandığım için bir beze mandalına büyüklüğünde oluyor, ve hamurdan biraz artıyor, yani çıkan hamurun hepsi tepsiye konulmuyor bunu dikkate alın canlar) tepsinizin büyüklüğüne göre bezenizin büyüklüğünü ayarlay.
Yapmış olduğunuz bezelerin üzerleri tekrar bir bezle kapatılır. Oklavayla tek tek açıyoruz aralarına sürmek için eritilmiş 2,5 paket katı yağ (yarı yarıya yarısı margarin diğeri tereyağı olacak)
✔hamuru açmak için nişasta
✔içine koymak için, findık yada ceviz
✔Davul fırın tepsisi için tek tek açılarak18 yaprak koyuluyor
✔bir bezenin büyüklüğü 2ceviz büyüklüğü kadar oluyor✔ her açtığımız tespiden fazla gelen yufka kesilerek, tekrar uzerine serilir ✔İşlem; bir

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

yaprağa yağ sürülür diğer yaprağa yağ sürülmez fındık yada ceviz serpilir✔işlem bu şekilde tamamlanır✔kestikten sonra kalan yağ üzerine gezdirilir.
ŞERBETİ;
Şerbetini bir ölçü kabı kullanın ölçü kabının 1lt yazan işaretli yerine kadar şeker koyun toplamda 2litre. Aynı işaretli yerine kadar su toplam 2litre su 1yemek kaşığı limon sıkın, kaynamakta olan şerbet kaynayarak yarı yarıya inmiş oldumu şerbet hazır demektir. ☝ama balını

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

parmakla ara ara kontrol edin oldumu diye??
?Hamurunda kabartma tozu yoook✋
?Şerbeti sıcak tatlı ılık?
?Tatlı fırında ağırdan ağırdan pişirilmeli, bir anda kızartılmış tatlının içi hamur kalır, içine kullanılan soda kabarnasini,kıtır kıtır olmasını sağlıyor. Yağını çok demeyin yağı az olan tatlı yavan olur, çok koyarsanız kokar?
.

İLGİNÇ HABERLER
ETİKETLER:
YORUMLAR

 1. Saliha dedi ki:

  Tepsisi kaç cm lik tepsi acaba

  1. Sunumlar dedi ki:

   Davul fırın tepsisi kullanılıyor

 2. FatmaNur dedi ki:

  18 yufka açılıyor kenarlariyla birlikte 25 yufka falan oluyo sanırım birde her katinca ceviz veya fıstık koyuyorsunuz anladığım kadarıyla çok az yufka olmuyomu sizce.

error: Content is protected !!