Dondurucu İçin Çorbalık ve Kavurmalık Taze Fasulye

18.08.2020
1.621
Dondurucu İçin Çorbalık ve Kavurmalık Taze Fasulye
Sponsorlu Bağlantılar

Dondurucu İçin Çorbalık ve Kavurmalık Taze Fasulye neslinin_mutfagi_
1- )DONDURUCUYA ÇORBALIK FASULYE NASIL KONULUR
Taze fasulye ayıklanır yıkanır resimdeki gibi minik şekilde yemeklik bir kaba doğranır. Küçük çıtçıtlı poşetlere veya mini sızdırmaz kaplara bir yemeklik (3-4 yemek kaşığı) konup buzluğa kaldırılır.
Fasulye Çorbası Nasıl Yapılır
Bir soğan minik yemeklik doğranır sıvı yağda kavrulur. 1 kaşık domates biber sos veya salça konup çevrilir ve hemen fasulyeler eklenir. (1 çorbalık fasulye buzu çözülmeden direk atılıp biraz kavrulur) Kettle de kaynattığımız su ve 1-2 avuç pirinç eklenir. Pirinçler kabarıp fasulyeler yumuşayana kadar pişirilir. 1 kapta 1 yumurta, 1 dolu kaşık un , 3-4 kaşık yoğurt çırpılır. Çorbadan terbiyesine konulup sonra çorbaya ilave edilip terbiyesi yapılır. 1 taşım kaynatılıp kapatılır ve tuzu eklenir nefis oluyor afiyet bal şeker olsun

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

DONDURUCUYA BALIK FASULYE YUMURTALI FASULYE NASIL KONULUR
fasulye ayıklanıp yıkanır bütün halde bırakılır. Tencerede su kaynatılır ve 1-2 dakika sadece rengi koyu yeşil olana kdar fasulyeler haşlanır. Fosiller çıkarılıp süzgece konulur soğuk su altına tutulur ve iyice süzülmesi beklenir bu şekilde birer kavurmalık çıtçıtlı poşetlere konulur havasi alınıp buzluğa kaldırılır.
BALIK FASULYE VEYA YUMURTALI FASULYE NASIL YAPILIR Balık fasulye yapmak isterseniz; Haşlanmış fasulye çıkarılır oda sıcaklığında salınınca mısır ununa bulanıp kızartılır. Normal un ile de olur.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

Yumurtalı fasulye yapmak isterseniz; Haşlanmış fasulye çıkarılır oda sıcaklığında salınınca mısır ununa veya una bulanıp yağlanmış tavaya hamsi tava gibi dizilir ocağa alınır. Orta ateşte kavrulunca kapakla ters yüz edilir. Yağ gezdirilip diğer tarafı da kavrulunca çırpılmış yumurta eklenir kapağı kapatılır. Gerekirse ters yüz edebilirsiniz. Pişince afiyetle yenir

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!