Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Tam Kapanma Olacak Mı..?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kademeli normalleşme öncesi yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Bakan Koca, “Bilim Kurulu’nun gündeminde bölgelerin düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olarak ayrım kriterleri vardı, tam kapanma gibi bir durumu şu an düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.
Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından kameraların geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Tam kapanmayı düşünmediklerini söyleyen Bakan Koca, aşıyla ilgili de “Aşı olduğumuz gün koruma başlamıyor, ilk aşı olduğumuz günden 42 gün sonra koruma başlıyor” dedi. Kılıçdaroğlu’nun ‘bedava aşı’ iddiasına ise “Aşı savaşının olduğu bir dünyada üretici bir firma bir ülkeye aşıyı bedava bağışlar mı? Bunun akılla izahı var mı?” yanıtını verdi.
BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI ŞÖYLE;
Dünya başarılı bir sınav vermedi. Ancak başarısızlığı üzerinden de salgınla mücadele etmek mümkün değil. Her ülke elindeki imkanlar nispetinde tedbirler almaya çalıştı. Biz de elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmaya çalıştık.
“TOPLUM BİLİMLERİ KURULUMUZ ÖNEMLİ STRATEJİLER GELİŞTİRDİ”
Riskten koruma tedbirlerinin tedaviden kat kat üstün bir değerde olduğunu yaşayarak öğrendik. Sahne önünde Bilim Kurulumuz önemli roller üstlendi. Pek karşınıza çıkmayan Toplum Bilimleri Kurulumuz ise sahnenin gerisinde önemli stratejiler geliştirdiler.

Sponsorlu Bağlantılar